Obowiązkowy KSeF wejdzie w życie od 02/2026

Minister Finansów Andrzej Domański w dniu 26 kwietnia 2024 poinformował o nowej dacie wejścia w życie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF): 
„Zdecydowaliśmy się na dwa terminy wprowadzenia w życie Krajowego Systemu e-Faktur - dla firm o przychodach ponad 200 mln zł KSeF będzie obowiązkowy od 1 lutego 2026 r., dla pozostałych od 1 kwietnia 2026 r.”

Propozycja przesunięcia daty wejścia w życie do 2026 jest podyktowana wynikiem audytu informatycznego środowiska KSeF, który pokazał liczne błędy i problemy z jego wydajnością. Zgodnie z komunikatem Ministerstwa konieczne będzie opracowanie nowej architektury systemu i wytworzenie nowego oprogramowania.

Do 30 czerwca 2024 zostaną przyjęte regulację odpowiednio zmieniające dotychczasowe przepisy w zakresie dat wejścia w życie. Jednocześnie Ministerstwo Finansów zapowiedziało uruchomienie szeregu narzędzi wsparcia dla podatników w celu ich dobrego przygotowania do wdrożenia KSeF. 


Ze względu na dynamikę zmian w tym zakresie, będziemy informować Państwa o postępie prac w naszych systemach oraz o planowanych terminach szkoleń.


Zapraszając do korzystania z naszych usług łączę pozdrowienia.

Z poważaniem

Leszek Nowak
Prezes Zarządu